איך בוחרים טלפון לכבדי שמיעה?

אנשים שהינם כבדי שמיעה זקוקים לטלפונים המותאמים באופן אישי למגבלה שלהם – הסיבה לכך טמונה בקושי שלהם לשמוע בטלפון הרגיל, הן את הצלצולים והן את הצד השני.
טלפונים לכבדי שמיעה, הנקראים גם טלפונים מוגברים, מתאפיינים בעוצמת שמע חזקה ובאיכות צליל גבוהה במיוחד, כאשר ניתן להתאים את עוצמות השמע לרמת מגבלת השמיעה.
כל מי שיתחיל בחיפוש אחר טלפון לכבד שמיעה, יגלה לא מעט אפשרויות רלוונטיות, כאשר קיימת חשיבות גבוהה, לבחור את האפשרות המתאימה בתבונה.

איך לבחור טלפון לכבדי שמיעה?

ישנם מספר פרמטרים, אשר שימת דגש עליהם תאפשר את בחירת הטלפון המתאים ביותר עבור כבדי שמיעה ובין היתר:

סוג הטלפון – כיום, ניתן למצוא טלפוניים קוויים לכבדי שמיעה (שולחנים או אלחוטיים) ולצידם גם טלפון סלולרי לכבדי שמיעה. כך שהפרמטר הראשון אשר ישפיע על הבחירה במכשיר, יהיה למעשה סוג הטלפון המבוקש.

תכונות – בעת בחירת טלפון מותאם לכבדי שמיעה, מומלץ לשים דגש על תכונות הטלפון (אשר מצוינות במפרט המכשיר) כמו לדוגמא: כמות הדציבלים המקסימאלית להגברת עוצמות הצלצול ולהגברת עוצמות השיחה.
דוגמא נוספת היא טלפון אשר נדלקת בו נורה גדולה ובוהקת בעת הצלצול – מה שיקל עוד יותר על זיהוי הצלצול או מכשיר טלפון אשר כולל בתוכו גם לחצן מצוקה.

מגבלות נוספות – ניתן למצוא טלפונים לכבדי שמיעה אשר מיועדים גם לבעלי מגבלות נוספות – לדוגמא טלפון לכבדי שמיעה אשר כולל גם ספרות גדולות ומוארות, מה שהופך אותו למתאים גם עבור כבדי ראייה.

מחירים – טווח המחירים של טלפונים לכבדי שמיעה הינו רחב הוא יכול להתחיל במאות בודדות של שקלים (ולעיתים גם פחות מכך) ולהגיע עד ל-1000 שח ולעיתים גם יותר.
יש לקחת בחשבון, שהמחיר יושפע מפרמטרים רבים ולכן, לא מומלץ לבסס את הבחירה על המחיר בלבד.

תפעול – כדאי לוודא שמכשיר הטלפון הנבחר הינו פשוט ונוח לתפעול – וזה נכון גם לגבי השימוש בכל הפונקציות אשר מהוות חלק ממנו.

איך בוחרים טלפון לכבד שמיעה

כאן, חשוב לציין, כי בדיקת שמיעה יכולה לספק מידע נרחב על היקף המגבלה ובהתבסס על תוצאותיה ניתן לבחור את הטלפון לכבדי שמיעה בעל מידת ההתאמה הטובה ביותר עבור אותו אדם.
כך לדוגמא, במהלך אותן בדיקות שמיעה, הנבדק יכול להבין מהי כמות הדציבלים אותה הוא מסוגל לשמוע ולבחור טלפון אשר מגיע לאותם הדציבלים – כמובן, שמעבר לבחירת הטלפון, בדיקה זאת גם תענה על השאלה אם קיים צורך להשתמש באותו מכשיר שמיעה שברשותכם

חשיבות האיכות

כאמור, כיום, ניתן למצוא לא מעט סוגי טלפונים אשר מיועדים עבור כבדי שמיעה – הן קוויים והן סלולריים. כאשר, בחירה במכשיר טלפון איכותי, מבית מותג בעל שם בתחום, לצד דגש על סוג הטלפון והפונקציות אותן הוא טומן בחובו, מהווים כפרמטרים אשר בכוחם להוביל לבחירה במכשיר אשר מותאם באופן אופטימאלי עבור המשתמש.

הסדרים