קשישים סיעודיים: מה חשוב לדעת?

הקשישים במדינת ישראל מתמודדים עם מציאות מורכבת ביותר. מדובר על אוכלוסייה אשר מנוצלת על ידי גורמים חיצוניים על בסיס יומי. עבור הקשישים, המצב הסיעודי הוא הקשה מכל, כאשר ישנה הבנה והתמודדות עם סיטואציות שבעבר היו פשוטות וכללו משימות בנאליות וגנריות, היום הם נתקלים בקושי רב ועם חוסר יכולת לבצע אותן. קשישים סיעודיים נמצאים במצב בו אפילו הפעולות הפשוטות ביותר כגון הליכה לשירותים, היכולת להתקלח באופן עצמאי, אכילה ולבוש הופכים למצבים בלתי אפשריים והם זקוקים לעזרה בביצוע המשימות הללו. ישנן כמה אופציות שיש לקחת בחשבון בכדי שנוכל להעניק להם חיים בעלי כבוד מינימלי וערך, החל מעזרה מקצועית על ידי עובד זר או עובד ישראלי ועד כדי מוסדות סגורים שמאפשרים טיפול אינטנסיבי והשגחה במשך 24 שעות ביממה.

השכרת שירותיהם של עובדים זרים/ישראלים

המון קשישים מעדיפים להישאר בביתם, במקום שבהם הם מרגישים הכי בנוח בעולם. חשוב לזכור, מדובר על חייו של הקשיש אשר משתנים ולכן בראש ובראשונה יש לקחת בחשבון ולהתייחס לרצונותיו. במידה והקשיש החליט כי הוא מעוניין להישאר בבית ולא לעבור למוסד סגור, דעו שיש באפשרותכם להשכיר את שירותיהם של עובדים זרים או ישראלים שמסוגלים לתת לו מענה למרבית היום או למשך 24 שעות.

כאשר אתם מחפשים עבור ההתאמה האידיאלית, אתם צריכים לצאת מנקודת הנחה שמדובר על ראיון עבודה לכל דבר ועניין. עליכם להבין ולהתרשם מהיכולות המקצועיות של העובד אך בתחום זה כדאי מאוד לקחת בחשבון את היכולות האנושיות של האדם, האינטליגנציה הרגשית והיכולת להביע את הרגשות. אלו הם הגורמים המרכזיים שיקבעו את החיבור עם הקשיש ומעבר לעזרה המקצועית אתם תרצו אדם שאתם יכולים לסמוך עליו כאשר אתם לא נמצאים בסביבה, מישהו אחראי שמסוגל ליידע אתכם בכל מצב והוא קשוב ורגיש לקשיש.

כאשר מדובר על עובד ישראלי, לרוב אתם לא תצטרכו לספק לו מקום מגורים וכדאי להבין גם שהמשכורת כנראה תהיה גבוהה יותר מאשר העסקתו של עובד זר. אך לעומת עובד זר, לא תאלצו לשכן את העובד הישראלי בביתכם ולכן קחו בחשבון את ההוצאות האחרות שי מעבר לתשלום המשכורת כגון אוכל, חשמל, מים וכדומה.

מוסד סיעודי סגור

מדובר על מוסד שבו ישנן פעילויות בכל יום. קשישים סיעודיים זוכים להיות עם אנשים בני גילם, הם מקבלים מסגרת חברתית ומנהלים שגרה יומית. בכדי לקבל החלטה האם כדאי שיקירכם יגור במוסד כזה, עליכם להתייעץ איתו תחילה ולראות האם הוא מרגיש בנוח עם זה או שמה הוא אינו מעוניין בכך כלל. המוסדות הללו נתמכים על ידי הביטוח הלאומי ולכן אנשים בעלי מצוקה כלכלית יוכלו להגיש את כל המסמכים הנדרשים ולקבל מימון מלא או השתתפות במימון חלקי.

אם להבנתכם יקירכם נמצא במצב סיעודי, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט של חברת דנאל סיעוד ולקבל אינפורמציה נוספת שתעזור לכם בקבלת ההחלטה.

הסדרים