שאלות נפוצות על מכשירי שמיעה

מי זקוק למכשירי שמיעה?

כל מי שחווה ירידה ברמת השמיעה זקוק להשמת מכשירי שמיעה. תופעה של ליקוי שמיעה יכולה להיגרם מסיבות תורשתיות, הזדקנות או תאונה שפגעה ביכולת השמיעה. ישנן רמות של ליקויי שמיעה והתאמה של מכשירי שמיעה.

איך יודעים אם זקוקים למכשירי שמיעה?

במידה ואתה חש ירידה ביכולת השמיעה יש לגשת לרופא אוזניים שיבדוק את השמיעה ויחליט אם יש ירידה המצריכה לבישת מכשירי שמיעה.

כיצד מתגברים על הבושה בהרכבת מכשירי שמיעה?

בהבנה כי ליקויי שמיעה הם דבר נפוץ וקורה להרבה אנשים שאינם מוכנים להודות בכך. הרכבת מכשירי שמיעה אינה בושה אלא אומץ גדול, מה גם שישנם מכשירי שמיעה כל כך זעירים שבקושי רב ניתן לראות אותם.

מהם מכשירי שמיעה?

מכשירי שמיעה הם מכשירים אלקטרוניים העובדים על סוללות ומגבירים את הצלילים לשמיעה טובה יותר. מכשירי שמיעה מורכבים על חלק מהאוזן, הפנימי או החיצוני, תלוי במכשיר.

אלו סוגי מכשירי שמיעה קיימים?

שנם שלושה סוגים של מכשירי שמיעה: מכשיר שמיעה המורכב מחוץ לאוזן, על החלק החיצוני, בתוך האפרכסת ובתוך התעלה. המיקום של מכשירי שמיעה נקבע, ברוב המקרים, לפי רמת ליקוי השמיעה של הלובש אותם.

כיצד מכשירי שמיעה עובדים?

מכשירי שמיעה עובדים בשלושה אופנים:
• אנלוגיים – הגברה אחידה של כל הרעשים לרבות רעשי רקע.
• ממוחשבים – הגברת צלילים מכוונת בהתאמה אישית ובעזרת מחשב.
• מכשירי שמיעה דיגיטליים – טכנולוגיה מתקדמת משופעת ברמקולים קטנים המנטרים את קולות הרקע ומגבירים צלילים נחוצים בלבד. מכשירי שמיעה אלה הם הפופולאריים ביותר.

היכן רוכשים מכשירי שמיעה?

מכשירי שמיעה רוכשים בחברות פרטיות אך ניתן לקבל החזר כספי ברמה זו או אחרת מקופת החולים לה אתה שייך. מחירי מכשירי שמיעה נעים בין מאות לאלפי שקלים, תלוי ברמת הטכנולוגיה שלהם ובצורך של המטופל.

מה מכשירי שמיעה צריך?

ניתן לרכוש מכשיר שמיעה רק לאוזן אחת או לשתי האוזניים. לרוב רוכשים שני מכשירי שמיעה, לאיזון של הצלילים בין שתי האוזניים, או כמכשיר חלופי במקרה של תקלה.

כיצד מתחזקים מכשירי שמיעה?

פשוט מאוד – שומרים על ניקיונם. מכשירי שמיעה יכולים להיות זעירים במיוחד ונוטים ללכלוך, לחות והצטברות של שעווה. ניקוי במטלית יבשה ידאג שהם לא יתקלקלו. יחד עם זאת במקרה של תקלה, רצוי לקחת את מכשירי שמיעה לקלינאי תקשורת שיתקן אותם.

מה חשוב להרכיב מכשירי שמיעה?

הרכבת מכשירי שמיעה משפרת את איכות החיים באופן משמעותי. איתם תוכלו לנהל שיחות ערות ולא לדאוג שמא אינכם שומעים טוב. מכשירי שמיעה מאפשרים לך שיחות טלפון, היגוי של מילים יותר טוב ותורמים לשיפור הביטחון העצמי.

 

 

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם או התקשרו אלינו 077-362-83-55

הסדרים